Egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy

with Brak komentarzy

Rok szkolny 2018/2019 będzie szczególny głównie dla ósmoklasistów i gimnazjalistów. Ci pierwsi przystąpią po raz pierwszy egzaminu ósmoklasisty, zaś ci drudzy po raz ostatni do egzaminu gimnazjalisty. Jednak nie sam fakt formuły egzaminu jest istotny, a to, że będzie to rok, w którym oba te roczniki złożą swoje aplikacje do szkoły średniej, w starej (trzyletniej dla liceum ) lub nowej (czteroletniej dla liceum) formule. Wbrew zapowiedziom ministerstwa edukacji będzie się toczyła walka o miejsca w dobrych liceach i technikach, bo zwyczajnie nie uda się stworzyć na jeden rok dwukrotnie więcej oddziałów, żeby przyjąć wszystkich chętnych. Siłą rzeczy, ci którzy napiszą swój końcowy egzamin słabiej, znajdą się w grupie mniej szczęśliwych uczniów szkół średnich i będą musieli zadowolić się szkołą z dołu listy preferencji.

 

Jak zwiększyć swoje szanse na upragnione liceum?

Na pewno warto przyłożyć się i ten ostatni rok ciężko pracować, żeby wynik testu końcowego był jak najlepszy. Każda godzina poświęcona na przygotowanie egzaminacyjne to kolejna cegiełka, która przybliża do tego celu. Warto skupić się na ćwiczeniach, które pojawią się na teście, przerobić jak najwięcej zadań przykładowych, powtarzać materiał w sposób usystematyzowany, ale niekoniecznie metodą 3Z – zakuć, zdać, zapomnieć.

 

Jak poprawić swój wynik z egzaminu z języka angielskiego?

 

Poza pracą w klasie, odrabianiem zadań i przygotowaniem się do lekcji w szkole, warto zapisać się na kurs przygotowawczy. Praca w niewielkiej grupie ma wiele zalet:

  • uczysz się z rówieśnikami, którzy mają podobny cel – jak najlepsze zdanie egzaminu
  • mała grupa daje więcej szans na interakcję z kolegami i lektorem, szybciej zapamiętasz i powtórzysz materiał
  • uczestnicy motywują się nawzajem
  • możesz kształtować treści kursu w zależności od potrzeb, jeśli jakaś partia materiału wymaga więcej powtórek można jej poświecić więcej czasu

Dlaczego warto wybrać kurs z Edusteps?

Stworzyłam Edusteps jako własną odpowiedź na potrzeby uczniów, którzy co roku stają przed stresującym okresem przygotowań do egzaminu kończącego pewien szczebel edukacji. Ucząc w szkole publicznej i na państwowej uczelni wyższej wiem, że ilość godzin przewidziana dla języka obcego jest niewystarczająca, że w dużej grupie nauczyciel ma mniejsze szanse na efektywną pracę niż w małej grupie słuchaczy. Wiem jak ważne jest, aby formuła ćwiczeń była dostosowana do potrzeb grupy. Zajęcia muszą być różnorodne, kreatywne, zabawne, bo tylko w takiej atmosferze uczymy się szybciej, nie odczuwając wysiłku, a jednocześnie osiągając lepsze wyniki. Istotna jest otwartość na potrzeby swoich uczniów. W trakcie zajęć bacznie obserwuję, co w danym momencie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Mając wieloletnie doświadczenie w nauczaniu, ze spokojem doprowadzę każdego do egzaminacyjnego arkusza tak, by otworzył je z ciekawością, a nie ze strachem. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na egzaminie- zapisz się na kurs.

 

Zostaw Komentarz