Mam doświadczenie

Mam na imię Sylwia i od kilkunastu lat pracuję jako nauczyciel języka angielskiego. Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuję w technikum oraz na państwowej uczelni wyższej. Doświadczenie w zawodzie zdobywałam także prowadząc kursy językowe, warsztaty oraz przygotowując uczniów do egzaminów - szóstoklasisty, gimnazjalnego i matury. Jestem także egzaminatorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z języka angielskiego i sprawdzam arkusze egzaminacyjne.

Uczę nowocześnie

W pracy nauczyciela pasjonują mnie przede wszystkim nowe technologie, które codziennie wykorzystuję podczas zajęć. Sama tworzę materiały interaktywne, którymi dzielę się ze swoimi uczniami i innymi nauczycielami. Ciągle szukam inspiracji, aby uczyć ciekawie, oryginalnie i przede wszystkim skutecznie. Na bieżąco biorę udział w licznych szkoleniach i konferencjach. Jestem aktywna w projektach międzynarodowych takich jak eTwinning, gdzie moi uczniowie mogą nie tylko doskonalić język, ale też dzielić się swoimi pasjami i umiejętnościami oraz poznawać nowych ludzi i inne kultury. Od 2020 roku posiadam także dyplom metodyka kształcenia zdalnego.

Pobudzam kreatywność

Idąc za wewnętrznym zamiłowaniem do tworzenia skończyłam także podyplomowe studia z nauczania sztuki. Był to piękny okres pogłębiania własnego potencjału twórczego i pokonywania wewnętrznych ograniczeń. Wtedy też zaczęla się moja droga z odkrywaniem pedagogiki kreatywności w zupełnie innym wymiarze. Staram się nieszablonowo podchodzić do zaplanowanych działań, zachęcam uczniów do szukania kreatywnych rozwiązań i myślenia "out of the box". ukończyłam kurs trenera twórczości. Przez kilka lat prowadziłam swój autorski trening kreatywności dla dzieci i młodzieży w Warszawie.

Buduję atmosferę

Moim głównym celem jest to, aby uczniowie czuli się dobrze i pewnie na moich lekcjach. Bacznie obserwuję grupę i podążam za ich rytmem. W trakcie jednej lekcji stosuję różnorodne techniki, dodaję energetyzujące ćwiczenia, żeby podnieść poziom aktywności i wpłynąć na efektywność nauki. Cenię sobie poczucie humoru i wierzę, że przyjazna, wesoła atmosfera ułatwia uczenie się, gdyż nasz mózg szybciej zapamiętuje, gdy jest zrelaksowany.

Mam wiedzę

Stworzyłam Edusteps, bo wiem, że mam doświadczenie, wiedzę i umiejętności, żeby przygotować uczniów do ważnych dla nich egzaminów w taki sposób, żeby osiągneli założony cel i dobrze się przy tym bawili. Fakt, że jestem czynnym nauczycielem w szkole publicznej daje mi sporą dawkę informacji z pierwszej ręki - wiem, z czym najczęściej uczniowie sobie nie radzą, na co w szkole zwykle brakuje czasu w dużej grupie klasowej, z czego sama muszę zrezygnować, gdy staram się nadążyć z realizacją narzuconego programu nauczania.

Znam metody

Egzamin ósmoklasisty to nowa formuła, także dla nauczycieli. Chcąc jak najlepiej przygotować się do nowego wyzwania ukończyłam serię specjalistycznych szkoleń pod kątem wymagań, kryteriów i zasad oceniania egzaminu. Mając doświadczenie w przygotowaniu do testu gimnazjalisty, stworzyłam swój pomysł na skuteczny kurs ósmoklasisty, w którym uczniowie będą mogli wzbogacić słownictwo, usystematyzować zagadnienia gramatyczne, przećwiczyć aktywne słuchanie i czytanie ze zrozumieniem oraz z łatwością zacząć pisać logiczne i spójne wypowiedzi, nawet jeśli uważają, że to najtrudniejsza część egzaminu.

 

Jeśli chcesz zacząć uczyć się ze mną, napisz:

formularz